Verejné korčuľovanie I. pásmo

0/250

Verejné korčuľovanie II. pásmo

0/250

Teplota v hale

8°C

Počasie

22°C

backgrounds

Už od roku 1961

Vitajte na Zimnom štadióne

Zimný štadión mesta Žilina sa nachádza v športovom areáli v centre Žiliny a je využívaný najmä na tréningy a zápasy Mestského hokejového klubu Žilina a na tréningy krasokorčuľovania. V zimnom období je taktiež využívaný na verejné korčuľovanie pre verejnosť. Areál zimného štadióna tvoria dve ľadové plochy – hlavná hala a tréningová hala.

Výstavba sa začala v roku 1958. Prvé otvorenie štadióna bolo v roku 1961, kedy sa vtedajšie mužstvo Dynamo Žilina stretlo so švajčiarskym Young Sprinters Neuchatel. Na Slovensku patrí k najstarším zimným štadiónom. Prvá, výraznejšia rekonštrukcia sa vykonala v roku 1970, ktorá stála vtedajších 4,5 milióna Kčs. Posledná výraznejšia rekonštrukcia sa vykonala v roku 2015, pri ktorej sa zrekonštruovali šatne, verejné WC v starej aj novej hale, bola namontovaná nová vzduchotechnika, zosilnila sa oceľová konštrukcia starej strechy, namontovali sa nové mantineli na hlavnej hale, pribudlo nové ozvučenie a sanáciou sa predĺžila životnosť strojovne chladenia ľadovej plochy.

Od roku 2003 sa pri hlavnom štadióne začala budovať tréningová hala, ktorá bola slávnostne otvorená 21. septembra roku 2004. Štadión dlhodobo nesie pomenovanie po Vojtechovi Závodskom, ktorý patrí k najvýznamnejším osobnostiam žilinskej športovej histórie. Zaujímavosťou je strešná konštrukcia, vďaka ktorej nemusia byť v interiéri haly žiadne nosné piliere, ktoré by bránili divákom vo výhľade.